Niewielka łazienka to nie problem

Inspiracje w aranżowaniu mieszkań zmieniają się właściwie równie szybko co trendy w ubiorach. Naturalnie, nie oznacza to, że raz na rok trzeba zrobić remont łazienki, żeby być na czasie. Byłoby to po pierwsze niezwykle drogie, po drugie bardzo męczące. Chyba nikt nie lubi remontów. Wystarczy jednakże urządzić łazienkę w zgodzie z trendami i zapewnić sobie możliwość zmiany stylizacji w prosty sposób, na przykład zmieniając ozdobne akcesoria.
Czytaj...

Jak ładnie i praktycznie zrobić łazienkę? Znajdziesz tu rady i wskazówki

Łazienka jest pomieszczeniem, gdzie spędza się dużą część dnia. Dużo czasu zabierają nie tylko rutynowe zadania związane z higieną, ale także odpoczywanie, które w tym pomieszczeniu właśnie bywa niezwykle efektywne. Sporo uzależnione jest jednak od faktu, jak się tę łazienkę zorganizuje. Bywa tak, że posiada się do dyspozycji bardzo ciasną powierzchnię, która nie daje dużego pola do popisu. Tak jest zwłaszcza na blokowiskach, gdzie wnętrza mające być łazienkami praktycznie nigdy nie są duże. W pomieszczeniach tego rodzaju wykorzystuje się różnorodne zabiegi dla uzyskania dodatkowego miejsca. Do takich czynności zalicza się przykładowo przeniesienie pralki z łazienki do kuchni, dzięki czemu otrzymuje się dodatkową przestrzeń. Oprócz tego w lokalach w blokach często istnieje łazienka i ubikacja jako dwa osobne pomieszczenia. Jest to rozwiązanie mało praktyczne i wiele osób dąży do tego, by te dwa pomieszczenia łączyć w jedno.
Czytaj...

Jak wybrać oświetlenie?

Dla niektórych presja faktu, że oświetlenie mieszkania jak również jego wystrój ma nam starczyć na lata, jest tak duża, że nie są w stanie podjąć niemal żadnej decyzji. U niektórych wynika to z faktu, że nie są w stanie wyobrazić skończonego oświetlenia w pokoju, kuchni lub łazience. Z drugiej strony inne osoby w dekorowaniu wnętrz zdecydowanie się realizują i umieją w myślach zobaczyć |oświetlenie kuchenne, łazienkowe i oświetlenie salonu w pełnej okazałości.
Czytaj...

Co należy mieć w łazience retro?

Popularność retro znajduje również zastosowanie w wystroju wnętrz. Wytworna łazienka z początku XX wieku to idealne rozwiązanie dla fanek retro. Łazienka i reszta domu muszą zdecydowanie zbudować całość, więc można skoncentrować się na jednym stylu. Retro to przyjemny styl i daje mnóstwo perspektyw, stąd też możemy zdecydować się na kobiecą łazienkę prosto z lat 50-tych lub na wytworny salon kąpielowy kobiety demonicznej.
Czytaj...

Urządzasz mieszkanie? Internet pomoże!

Nie czarujmy się, nie każdy zna się na takich niełatwych rzeczach, jak wystrój wnętrz. Na pewno są osoby, które bezproblemowo radzą sobie w tej materii. Uważa się, że kobiety mają genetyczny talent w tej dziedzinie, jednak to może być dość prymitywny stereotyp. Nierzadko i kobieta totalnie nie potrafi sobie poradzić, kiedy przychodzi dzień, by umeblować schludnie mieszkanie.
Czytaj...

Armatura łazienkowa

Po okresie PRL zostało Polakom dużo złych spraw. Najgorszą z nich są bez wątpienia owoce architektury socjalistycznej, zaszpecające krajobraz wielu ośrodków miejskich. Bloki peerelowskie gromadzą w sobie tysiące obywateli, którzy klną na wścibskie prusaki, cienkie ściany, tandetne wykończenie oraz na brak miejsca. Brak powierzchni dotyczy zwłaszcza wąskich łazienek w bloku.
Czytaj...

Kabina prysznicowa w łazience

Osoby w podeszłym wieku albo niepełnosprawne ruchowo zwykle mogą mieć kłopoty z korzystaniem z wanny jeśli chodzi o łazienki. Czasem nawet jest to dla nich wręcz niemożliwe. Dlatego domy osób niepełnosprawnych lub starszych bardzo często dopasowuje się do ich potrzeb montując w łazience prysznic. Chodzi tu nie tylko o komfort, ale także o bezpieczeństwo.
Czytaj...

Gdzie w Warszawie i w jak wielu miejscach dostępne są foteliki samochodowe do przewożenia małych pasażerów?

Niewątpliwie rokrocznie w Polsce rośnie liczba aut. Rośnie tym samym stan osób, którzy poruszają się samochodami. Nie ma się czemu dziwić, gdyż taki środek transportu jest nie tylko niesłychanie praktyczny, przystępny w każdej chwili i błyskawicznie. Można również w niesłychanie pewny sposób na wyjazd wziąć kompletną swoją rodzinę. Jeśli mamy dzieci to do ich transportu potrzebne będą foteliki samochodowe, jakie w Warszawie można wyszukać nie tylko w punkcie motoryzacyjnym, ale też w galeriach handlowych i wielu sklepach wielobranżowych.
Czytaj...

Gustowne oświetlenie do biura

Dla poniektórych presja faktu, że oświetlenie mieszkania a także jego wystrój ma nam starczyć na lata, jest tak duża, że nie potrafią podjąć niemal żadnej decyzji. U niektórych wynika to z faktu, że nie są w stanie zobaczyć w wyobraźni skończonego oświetlenia w pokoju, kuchni lub łazience. Z kolei inne osoby w dekorowaniu wnętrz zdecydowanie się realizują i potrafią w myślach zobaczyć oświetlenie kuchenne, łazienkowe i oświetlenie salonu w pełnej krasie.
Czytaj...

Ulubione miejsce w mieszkaniu: łazienka

Uwielbiamy aranżować własne mieszkanie. W pięknie zaplanowanych wnętrzach o wiele lepiej się spędza czas. Stąd też większość ludzi jest w stanie spędzić mnóstwo czasu i wydać duże sumy na udekorowanie własnych wnętrz. Aranżowanie wnętrz stało się w ostatnich czasach niezwykle modne. Powstają programy telewizyjne na ten temat, a także wiele specjalistycznych pism, skąd można brać natchnienie.
Czytaj...