Budowa domu krok po kroku

O czym należy nie zapominać, jaki jest koszt budowy domu, gdzie zdobyć te informacje? Zapraszamy do czytania naszego poradnika. W trakcie budowy domu, sprawą znaczącą, aczkolwiek niewidoczną w efekcie ostatecznym jest zbrojenie betonu. Właściwie zrobione, stanowi gwarancję dłuższej żywotności naszego domu.
Czytaj...

Ulubione miejsce w mieszkaniu: łazienka

Kochamy aranżować własny dom. W odpowiednio zorganizowanych pomieszczeniach dużo przyjemniej się odpoczywa. Dlatego wielu ludzi może spędzić bardzo dużo czasu oraz zapłacić bardzo dużo pieniędzy na udekorowanie swoich mieszkań. Dekorowanie wnętrz jest w ostatnich czasach bardzo modne. Powstają programy w telewizji na ten temat, a także wiele specjalistycznych czasopism, skąd jesteśmy w stanie brać natchnienie.
Czytaj...

Profesjonalne wyposażenie łazienek.

Dobrze wyposażona łazienka służy domownikom przez kilka dobrych lat. Niezmiernie ważne, jeżeli chodzi o wyposażenie łazienek jest wybór funkcjonalnych mebli jak również armatury. Jeśli zbagatelizujemy te 2 kwestie, musimy liczyć się z dużym prawdopodobieństwem tego, że bardzo prędko przyjdzie nam przeprowadzić remont, który nie będzie należał do wyjątkowo tanich inwestycji.
Czytaj...

Co należy mieć w łazience retro?

Popularność retro ma też zastosowanie w wystroju mieszkań. Elegancka łazienka z pierwszej połowy XX wieku to idealne rozwiązanie dla miłośniczek retro. Łazienka i całe mieszkanie powinny w pewnym sensie stworzyć całość, z tego powodu można skupić się na jednym dominującym stylu. Retro to przyjemny styl i może dać sporo możliwości, dlatego że warto zdecydować się na kobiecą łazienkę prosto z lat 50-tych lub na ciekawy salon kąpielowy zdecydowanej kobiety.
Czytaj...

Jakim sposobem funkcjonalnie zaopatrzyć własną łazienkę?

Duża część z nas doskonale wie, że łazienka jest jednym z pomieszczeń, w którym potrzebujemy spędzać mnóstwo naszego czasu. Najczęściej to właśnie w niej szykujemy się do całego dnia, uskuteczniając liczne zabiegi kosmetyczne oraz pielęgnacyjne. Niemniej jednak również łazienka jak wszelakie pomieszczenie w naszym miejscu zamieszkania musi kiedyś zostać poddane remontowi. Odnowienie łazienki niewątpliwie jest wyzwaniem trudnym, gdyż wymaga od nas wybrania dużej liczby elementów.
Czytaj...

Kabina prysznicowa w łazience

Osoby w podeszłym wieku albo niepełnosprawne ruchowo często mogą mieć problemy z korzystaniem z wanny jeśli chodzi o łazienki. Zdarza się, że jest to dla takich ludzi wręcz niemożliwe. Z tego powodu mieszkania osób niepełnosprawnych lub starszych bardzo często dostosowuje się do ich potrzeb montując w łazience prysznic. Chodzi tu nie tylko o komfort, ale też o bezpieczeństwo.
Czytaj...

Urządzasz mieszkanie? Internet pomoże!

Nie okłamujmy się, nie każdy zna się na takich skomplikowanych kwestiach, jak wystrój wnętrz. Na pewno istnieją osoby, które doskonale radzą sobie w tej dziedzinie. Uważa się, że panie mają naturalny talent w tej materii, jednak to może być zwykły stereotyp. Czasem i kobieta zupełnie nie potrafi sobie poradzić, kiedy przychodzi czas, by zaaranżować ładnie cztery kąty.
Czytaj...

Jak wybrać oświetlenie?

Dla poniektórych presja faktu, że oświetlenie mieszkania jak również jego wystrój ma nam starczyć na lata, jest tak duża, że nie potrafią podjąć niemalże żadnej decyzji. U niektórych wynika to z faktu, że nie są w stanie wyobrazić skończonego oświetlenia w pokoju, kuchni lub łazience. Z kolei inne osoby w dekorowaniu wnętrz zdecydowanie się realizują i potrafią w myślach zobaczyć |oświetlenie kuchenne, łazienkowe i oświetlenie salonu w pełnej okazałości.
Czytaj...

Jak ładnie i praktycznie zrobić łazienkę? Znajdziesz tu rady i wskazówki

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym spędza się znaczną część doby. Sporo czasu zabierają nie tylko rutynowe czynności związane z higieną, lecz także odpoczywanie, które w tym pomieszczeniu właśnie bywa bardzo skuteczne. Bardzo dużo zależ jednak od faktu, w jaki sposób się to pomieszczenie zorganizuje. Bywa tak, że ma się do zagospodarowania niezwykle ciasną przestrzeń, nie dającą szczególnego pola do popisu. Tak jest w szczególności na blokowiskach, gdzie wnętrza mające być łazienkami w zasadzie nigdy nie są duże. W pomieszczeniach tego rodzaju stosuje się rozmaite zabiegi służące uzyskaniu dodatkowego miejsca. Do tego rodzaju czynności należy na przykład przeniesienie pralki do innego pomieszczenia, dzięki czemu ma się dodatkową przestrzeń. Oprócz tego w lokalach w blokach często istnieje łazienka i toaleta jako dwa osobne pomieszczenia. Jest to rozwiązanie mało praktyczne i wielu ludzi dąży do tego, by te dwa wnętrza ze sobą połączyć.
Czytaj...

Armatura łazienkowa

Po okresie komuny zostało nam dużo złych rzeczy. Najbardziej dokuczliwą z nich są oczywiście owoce architektury socjalistycznej, zaszpecające krajobraz wielu miejscowości. Bloki z wielkiej płyty mieszczą w sobie miliony obywateli, którzy cierpią na wszechobecne prusaki, cieniutkie ściany, marne wykończenie oraz na okropną ciasnotę. Brak powierzchni dotyczy zwłaszcza wąskich łazienek w domu.
Czytaj...