Co należy mieć w łazience retro?

Popularność retro znajduje również zastosowanie w wystroju wnętrz. Wytworna łazienka z początku XX wieku to idealne rozwiązanie dla fanek retro. Łazienka i reszta domu muszą zdecydowanie zbudować całość, więc można skoncentrować się na jednym stylu. Retro to przyjemny styl i daje mnóstwo perspektyw, stąd też możemy zdecydować się na kobiecą łazienkę prosto z lat 50-tych lub na wytworny salon kąpielowy kobiety demonicznej.
Czytaj...

Niewielka łazienka to nie problem

Inspiracje w aranżowaniu wnętrz zmieniają się właściwie tak samo szybko co trendy w modzie. Oczywiście, nie oznacza to, że co roku trzeba robić remont w łazience, aby być na czasie. Byłoby to po pierwsze wyjątkowo kosztowne, po drugie bardzo męczące. Prawdopodobnie nikt nie lubi remontów. Można jednak urządzić łazienkę w zgodzie z modą i zostawić sobie możliwość zmiany aranżacji w prosty sposób, choćby zmieniając dekoracyjne akcesoria.
Czytaj...

Urządzasz mieszkanie? Internet pomoże!

Nie czarujmy się, nie każdy zna się na takich niełatwych rzeczach, jak wystrój wnętrz. Na pewno są osoby, które bezproblemowo radzą sobie w tej materii. Uważa się, że kobiety mają genetyczny talent w tej dziedzinie, jednak to może być dość prymitywny stereotyp. Nierzadko i kobieta totalnie nie potrafi sobie poradzić, kiedy przychodzi dzień, by umeblować schludnie mieszkanie.
Czytaj...

Jak wybrać oświetlenie?

Dla niektórych presja faktu, że oświetlenie mieszkania jak również jego wystrój ma nam wystarczyć na lata, jest tak duża, że nie są w stanie podjąć niemal żadnej decyzji. U niektórych wynika to z faktu, że nie są w stanie zobaczyć w wyobraźni skończonego oświetlenia w pokoju, kuchni lub łazience. Tymczasem inne osoby w dekorowaniu wnętrz zdecydowanie się realizują i umieją w myślach zobaczyć |oświetlenie kuchenne, łazienkowe i oświetlenie salonu w pełnej krasie.
Czytaj...

Armatura łazienkowa

Po okresie PRL zostało Polakom dużo złych spraw. Najgorszą z nich są bez wątpienia owoce architektury socjalistycznej, zaszpecające krajobraz wielu ośrodków miejskich. Bloki peerelowskie gromadzą w sobie tysiące obywateli, którzy klną na wścibskie prusaki, cienkie ściany, tandetne wykończenie oraz na brak miejsca. Brak powierzchni dotyczy zwłaszcza wąskich łazienek w bloku.
Czytaj...

Kabina prysznicowa w łazience

Osoby w podeszłym wieku albo niepełnosprawne ruchowo zwykle mogą mieć kłopoty z korzystaniem z wanny jeśli chodzi o łazienki. Czasem nawet jest to dla nich wręcz niemożliwe. Dlatego domy osób niepełnosprawnych lub starszych bardzo często dopasowuje się do ich potrzeb montując w łazience prysznic. Chodzi tu nie tylko o komfort, ale także o bezpieczeństwo.
Czytaj...

Gdzie w Warszawie i w jak wielu miejscach dostępne są foteliki samochodowe do przewożenia małych pasażerów?

Niewątpliwie rokrocznie w Polsce rośnie liczba aut. Rośnie tym samym stan osób, którzy poruszają się samochodami. Nie ma się czemu dziwić, gdyż taki środek transportu jest nie tylko niesłychanie praktyczny, przystępny w każdej chwili i błyskawicznie. Można również w niesłychanie pewny sposób na wyjazd wziąć kompletną swoją rodzinę. Jeśli mamy dzieci to do ich transportu potrzebne będą foteliki samochodowe, jakie w Warszawie można wyszukać nie tylko w punkcie motoryzacyjnym, ale też w galeriach handlowych i wielu sklepach wielobranżowych.
Czytaj...

Gustowne oświetlenie do biura

Dla poniektórych presja faktu, że oświetlenie mieszkania a także jego wystrój ma nam starczyć na lata, jest tak duża, że nie potrafią podjąć niemal żadnej decyzji. U niektórych wynika to z faktu, że nie są w stanie zobaczyć w wyobraźni skończonego oświetlenia w pokoju, kuchni lub łazience. Z kolei inne osoby w dekorowaniu wnętrz zdecydowanie się realizują i potrafią w myślach zobaczyć oświetlenie kuchenne, łazienkowe i oświetlenie salonu w pełnej krasie.
Czytaj...

Jak ładnie i praktycznie zrobić łazienkę? Znajdziesz tu rady i wskazówki

Łazienka jest pomieszczeniem, gdzie spędza się znaczną część doby. Dużo czasu zajmują nie tylko codzienne czynności wiążące się z higieną, lecz także odpoczywanie, które w tym pomieszczeniu właśnie może by niezwykle efektywne. Bardzo dużo uzależnione jest jednak od tego, w jaki sposób się to pomieszczenie urządzi. Bywa tak, że ma się do dyspozycji bardzo małą przestrzeń, która nie daje szczególnego pola do popisu. Tak jest szczególnie na blokowiskach, gdzie wnętrza mające być łazienkami właściwie w żadnym przypadku nie są duże. W pomieszczeniach tego rodzaju stosuje się rozmaite zabiegi dla uzyskania dodatkowej przestrzeni. Do takich czynności należy na przykład przeniesienie pralki do innego pomieszczenia, dzięki czemu uzyskuje się dodatkową przestrzeń. Poza tym w lokalach w blokach często istnieje łazienka i toaleta jako dwa osobne wnętrza. Jest to rozwiązanie niezbyt funkcjonalne i wiele osób dąży do tego, by te dwa pomieszczenia łączyć w jedno.
Czytaj...

Ulubione miejsce w mieszkaniu: łazienka

Uwielbiamy aranżować własne mieszkanie. W pięknie zaplanowanych wnętrzach o wiele lepiej się spędza czas. Stąd też większość ludzi jest w stanie spędzić mnóstwo czasu i wydać duże sumy na udekorowanie własnych wnętrz. Aranżowanie wnętrz stało się w ostatnich czasach niezwykle modne. Powstają programy telewizyjne na ten temat, a także wiele specjalistycznych pism, skąd można brać natchnienie.
Czytaj...