Ulubione miejsce w mieszkaniu: łazienka

Kochamy urządzać własny dom. W pięknie urządzonych wnętrzach dużo milej się odpoczywa. Dlatego wielu ludzi jest w stanie spędzić mnóstwo czasu i zapłacić bardzo dużo pieniędzy na udekorowanie własnych mieszkań. Dekoratorstwo stało się w obecnych czasach niezwykle popularne. Produkują kanały w telewizji na ten temat, a także wiele branżowych pism, skąd jesteśmy w stanie brać inspirację.
Czytaj...

Jak ładnie i praktycznie zrobić łazienkę? Znajdziesz tu rady i wskazówki

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym spędza się znaczną część doby. Dużo czasu zabierają nie tylko codzienne czynności higieniczne, ale również odpoczywanie, które w łazience właśnie może by niezwykle skuteczne. Bardzo dużo zależ jednak od tego, jak się tę łazienkę zorganizuje. Bywa tak, że ma się do zagospodarowania bardzo małą przestrzeń, która nie daje dużego pola do popisu. Tak jest w szczególności na blokowiskach, gdzie pomieszczenia mające być łazienkami właściwie nigdy nie są rozległe. W pomieszczeniach tego rodzaju wykorzystuje się różnorodne zabiegi dla uzyskania dodatkowego miejsca. Do takich czynności zalicza się między innymi przeniesienie pralki z łazienki do kuchni, dzięki czemu uzyskuje się dodatkowe miejsce. Ponadto w mieszkaniach w blokach często istnieje łazienka i ubikacja jako dwa osobne pomieszczenia. Jest to rozwiązanie niezbyt funkcjonalne i wielu ludzi dąży do tego, by te dwa pomieszczenia ze sobą połączyć.
Czytaj...

Jakim sposobem funkcjonalnie zaopatrzyć własną łazienkę?

Duża część z nas dobrze wie, że łazienka jest jednym z pomieszczeń, w którym potrzebujemy spędzać mnóstwo naszego czasu. Przeważnie to właśnie w niej przygotowujemy się do całego dnia, przeprowadzając liczne zabiegi kosmetyczne oraz pielęgnacyjne. Niemniej jednak również łazienka jak każde pomieszczenie w naszym miejscu zamieszkania musi kiedyś zostać poddane renowacji. Odnowienie łazienki ewidentnie jest wyzwaniem skomplikowanym, ponieważ wymaga od nas wybrania znacznej liczby detalów.
Czytaj...

Urządzasz mieszkanie? Internet pomoże!

Nie okłamujmy się, nie każdy zna się na takich skomplikowanych kwestiach, jak wystrój wnętrz. Na świecie są osoby, które bezproblemowo radzą sobie w tej dziedzinie. Mawia się, że panie wykazują genetyczny talent w tej dziedzinie, lecz to może być dość prymitywny stereotyp. Czasem i niewiasta totalnie nie potrafi sobie poradzić, kiedy przychodzi czas, by urządzić ładnie dom.
Czytaj...

Budowa domu krok po kroku

O czym należy pamiętać, jaki jest koszt budowy domu, gdzie znaleźć te informacje? Zapraszamy do lektury naszego poradnika. W trakcie budowy domu, sprawą znaczącą, aczkolwiek niewidoczną w efekcie finalnym jest zbrojenie betonu. Prawidłowo wykonane, stanowi gwarancję dłuższej żywotności naszego domu.
Czytaj...

Profesjonalne wyposażenie łazienek.

Dobrze wyposażona łazienka służy jej posiadaczom przez wiele lat. Wyjątkowo istotne, jeżeli chodzi o wyposażenie łazienek jest dobranie odpowiednich mebli jak również armatury. Gdy zaniedbamy te 2 kwestie, musimy liczyć się z dużym prawdopodobieństwem tego, że bardzo prędko przyjdzie nam przeprowadzić remont, który nie będzie należał do wyjątkowo tanich inwestycji.
Czytaj...

Co należy mieć w łazience retro?

Popularność retro ma też zastosowanie w wystroju mieszkań. Elegancka łazienka z pierwszej połowy XX wieku to idealne rozwiązanie dla miłośniczek retro. Łazienka i całe mieszkanie powinny w pewnym sensie stworzyć całość, z tego powodu można skupić się na jednym dominującym stylu. Retro to przyjemny styl i może dać sporo możliwości, dlatego że warto zdecydować się na kobiecą łazienkę prosto z lat 50-tych lub na ciekawy salon kąpielowy zdecydowanej kobiety.
Czytaj...

Kabina prysznicowa w łazience

Osoby w podeszłym wieku albo niepełnosprawne ruchowo często mogą mieć problemy z korzystaniem z wanny jeśli chodzi o łazienki. Zdarza się, że jest to dla takich ludzi wręcz niemożliwe. Z tego powodu mieszkania osób niepełnosprawnych lub starszych bardzo często dostosowuje się do ich potrzeb montując w łazience prysznic. Chodzi tu nie tylko o komfort, ale też o bezpieczeństwo.
Czytaj...

Jak wybrać oświetlenie?

Dla poniektórych presja faktu, że oświetlenie mieszkania jak również jego wystrój ma nam starczyć na lata, jest tak duża, że nie potrafią podjąć niemalże żadnej decyzji. U niektórych wynika to z faktu, że nie są w stanie wyobrazić skończonego oświetlenia w pokoju, kuchni lub łazience. Z kolei inne osoby w dekorowaniu wnętrz zdecydowanie się realizują i potrafią w myślach zobaczyć |oświetlenie kuchenne, łazienkowe i oświetlenie salonu w pełnej okazałości.
Czytaj...

Armatura łazienkowa

Po okresie komuny zostało nam dużo złych rzeczy. Najbardziej dokuczliwą z nich są oczywiście owoce architektury socjalistycznej, zaszpecające krajobraz wielu miejscowości. Bloki z wielkiej płyty mieszczą w sobie miliony obywateli, którzy cierpią na wszechobecne prusaki, cieniutkie ściany, marne wykończenie oraz na okropną ciasnotę. Brak powierzchni dotyczy zwłaszcza wąskich łazienek w domu.
Czytaj...

Gustowne oświetlenie do biura

Dla niektórych presja faktu, że oświetlenie mieszkania podobnie jak jego wystrój ma nam wystarczyć na lata, jest tak duża, że nie są w stanie podjąć niemalże żadnej decyzji. U niektórych wynika to z faktu, że nie są w stanie zobrazować sobie ukończonego oświetlenia w pokoju, kuchni lub łazience. Z drugiej strony inne osoby w dekorowaniu wnętrz zdecydowanie się realizują i potrafią w myślach zobaczyć oświetlenie kuchenne, łazienkowe i oświetlenie salonu w pełnej krasie.
Czytaj...

Niewielka łazienka to nie problem

Inspiracje w aranżowaniu mieszkań zmieniają się właściwie równie szybko co trendy w ubiorach. Naturalnie, nie oznacza to, że raz na rok trzeba zrobić remont łazienki, żeby być na czasie. Byłoby to po pierwsze niezwykle drogie, po drugie bardzo męczące. Chyba nikt nie lubi remontów. Wystarczy jednakże urządzić łazienkę w zgodzie z trendami i zapewnić sobie możliwość zmiany stylizacji w prosty sposób, na przykład zmieniając ozdobne akcesoria.
Czytaj...

Gdzie w Warszawie i w jak wielu miejscach dostępne są foteliki samochodowe do przewożenia małych pasażerów?

Niewątpliwie rokrocznie w Polsce rośnie liczba aut. Rośnie tym samym stan osób, którzy poruszają się samochodami. Nie ma się czemu dziwić, gdyż taki środek transportu jest nie tylko niesłychanie praktyczny, przystępny w każdej chwili i błyskawicznie. Można również w niesłychanie pewny sposób na wyjazd wziąć kompletną swoją rodzinę. Jeśli mamy dzieci to do ich transportu potrzebne będą foteliki samochodowe, jakie w Warszawie można wyszukać nie tylko w punkcie motoryzacyjnym, ale też w galeriach handlowych i wielu sklepach wielobranżowych.
Czytaj...

Dobry wystrój wnętrz z pomocą luster

Duże lustro może sporo zmienić w postrzeganiu wystroju domu. W dwudziestym pierwszym wieku wybór świetnych luster nie jest zazwyczaj sprawą banalną. Czy lepiej wybrać lustra w sklepie, czy zainwestować w lustra na wymiar? Każdemu zależy, by mieszkanie prezentowało sobą klasę i prawdziwy styl. Z tego powodu urządzając je trzeba przyłożyć się mocno, nawet do takiego detalu, jak choćby nabycie należytego lustra do przedpokoju oraz łazienki.
Czytaj...