Fotografie na płótnie a wystrój wnętrza

Niemal każdy z nas ma w domu choć jeden plakat czy obraz. Najchętniej w pokojach wieszamy kopie prac największych malarzy lub plakaty ulubionych kapel czy postaci z filmów. Popularne są także abstrakcje i nietypowe wzory robione na indywidualne zamówienie. W ciągu ostatniej dekady bardzo modne stały się fototapety. Prawdopodobnie nic tak nie ociepla chłodnego wnętrza jak ciekawy obraz na ścianie. Może właśnie dlatego tak często decydujemy się na zakup obrazów.
Czytaj...

Jakie dodatki wybrać do swojego mieszkania?

Każdy z elementów wnętrza, poza zastosowaniem funkcjonalnym, może posiadać również wartości estetyczne. Meble czy oświetlenie to akcesoria, które obecnie powinny również być dopasowane do wnętrza, decydując o jego charakterze. Analogicznie kwestia wygląda ze ścianami; od sposobu ich wykończenia zależy bardzo dużo. Mogą pozostawać wyłącznie pomalowane farbą, bez innych ozdób. Innym pomysłem mogą być tapety, które w niektórych domach, w szczególności tych urządzonych w starym stylu, na dzień dzisiejszy powracają. Różnego typu farby i tynki pozwalają na uzyskanie nie tylko różnych kolorów, ale również faktur. Kolejnym godnym uwagi rozwiązaniem są fototapety. Nad wyborem konkretnego sposobu wykończenia należy się uważnie zastanowić. Efekt potrafi być pozytywnym zaskoczeniem, zarówno dla samych mieszkańców, jak i gości.
Czytaj...

Dekoracje, obrazy i reprodukcje

W czasie dekoracji mieszkania należy zadbać o bardzo wielką ilość kwestii, takich jak jego odpowiednia kolorystyka, umeblowanie oraz zadbanie o miły wystrój. Nadmierna oryginalność lub niedopasowanie obrazów do wnętrza może prowadzić do powstania kiczu i niezamierzoną śmieszność, podczas gdy właściwe wyposażenie sprawia, że przebywanie w domu staje się prawdziwą przyjemnością, przynosi ukojenie i satysfakcję. Wspaniałym sposobem na zwiększenie estetyki mieszkania, jest fachowa dekoracja ścian. Pieczołowicie dobrana, jest w stanie nadać pomieszczeniom przyjemny i elegancki wygląd.
Czytaj...