Zaaranżuj oświetlenie swojego ogrodu.

Wszyscy fani twórczości Frances Hodgson Burnett mieli zapewne kilka razy w ręku jedną z jej najpoczytniejszych powieści pt. Tajemniczy Ogród. Moment, w którym Mary odkrywa drzwi do zaniedbanego ogrodu i przywraca go do życia jest chyba jednym z najpiękniejszych. Opis kwitnącej przyrody, dzięki której ogród znowu staje się miejscem, w którym można się bawić. Oprócz sezonowych porządków w ogrodzie ważne jest również jego zagospodarowanie. Aby zamienić swój tajemniczy ogród na ogród z bajki, powinniśmy wybrać do niego właściwe oświetlenie ogrodu.
Czytaj...

Jak ekologiczna postawa pomoże nie tylko w ochronie środowiska, lecz również przy oszczędnościach na rachunkach.

W miastach, w blokach wielorodzinnych wszystkie media doprowadzane zostają do obiektu, więc mieszkańcy tak naprawdę nie muszą się niczym poza płaceniem opłat przejmować. Jednak całkowicie odmiennie będzie wyglądała sytuacja w przypadku jednorodzinnych domów a także firm i zakładów przemysłowych. Tu o wszystkie rzeczy zadbać trzeba samodzielnie, a dużo zależeć będzie od położenia i dostępnej infrastruktury.
Czytaj...

Projektowanie ogrodu oraz podwórka- kiedy najlepiej rozpocząć przygotowania, żeby odpowiednio zagospodarować teren oraz ułatwić sobie pracę

Podczas wykonywanie projektu domu, warto też zastanowić się nad tym jak będzie wyglądało nasze podwórko tudzież ogród. Powierzchnia przed domem może być wspaniałą ozdobą naszego budynku, jeżeli będzie w odpowiedni sposób urządzona. Gdy przed rozpoczęciem prac budowlanych pomyślimy nad planem naszego podwórka, możemy ułatwić sobie kilka czynności. Wiele z zabiegów mających na celu upiększenie naszego podwórka może zostać wykonywanych podczas budowania domu. Można zaprojektować podjazd czy też ogród oraz zaraz po ukończeniu ciężkich robót rozpocząć urządzanie tej części działki.
Czytaj...

Jak stworzyć ogród snów?

Na samym wstępie warto oczyścić ogród z niepożądanych chwastów lub przykładowo z rozmaitych resztek po budowie. Później należy przyszykować stosowne podłoże pod rośliny. W momencie, gdy istniejąca gleba jest sypka to znaczy, że jest za bardzo piaszczysta, natomiast, jeśli zbija się w grudy to jest nazbyt gliniasta. Tą piaszczystą trzeba wzbogacić w próchnicę, a do tej drugiej dodać gruboziarnistego piasku lub drobnego żwiru. Bardzo ważne jest też pH podłoża. Rośliny wzrastają odpowiednio w glebie o pH obojętnym. Aby ustalić kwasowość gleby trzeba nabyć kwasomierz polowy bądź elektroniczny.
Czytaj...

Kamienie oraz otoczaki w współczesnej aranżacji ogrodu

W nowoczesnej i oryginalnej aranżacji ogrodowej z pewnością nie może zabraknąć białych otoczaków, jakie można wykorzystać na dużo rozmaitych sposobów. Otoczaki dostępne są w przeróżnych odcieniach i wymiarach. W asortymencie sklepów odkryjemy białe otoczaki, zielone, szare, czarno-białe oraz sporo innych. Dzięki tak dużej rozmaitości bezsprzecznie znajdziemy dobre otoczaki, jakie ślicznie będą prezentować się w naszym ogrodzie.
Czytaj...

Jak wybrać oświetlenie?

Dla niektórych presja faktu, że oświetlenie mieszkania a także jego wystrój ma nam starczyć na lata, jest tak duża, że nie są w stanie podjąć niemalże żadnej decyzji. U niektórych wynika to z faktu, że nie są w stanie wyobrazić skończonego oświetlenia w pokoju, kuchni lub łazience. Z kolei inne osoby w dekorowaniu wnętrz zdecydowanie się realizują i potrafią w myślach zobaczyć |oświetlenie kuchenne, łazienkowe i oświetlenie salonu w pełnej krasie.
Czytaj...

Robimy porządek w ogrodzie

Po bardzo długiej zimie nareszcie przyszła wiosna. A razem z nią przyszły słoneczne dni. Można więc do oporu leniuchować w ogrodzie albo na balkonie. Zanim jednak wyniesiemy kocyk na podwórze i rozłożymy się z dobrą lekturą, powinniśmy doprowadzić nasz ogród do porządku. Po tak długiej zimie na pewno jest mnóstwo pracy.
Czytaj...

Szukamy perfekcyjnego oświetlenia do ogrodu!

Kapitalnie, gdy możemy odpocząć we własnym ogrodzie – także po zmroku. Szczególnie okres wakacyjny to czas, który tak jakby jest wprost stworzony do długiego przesiadywania w swoim ogrodzie. Jednakże, aby być istotnie całkowicie zadowolonym z ogrodu, po zmroku, bez wątpienia należy zainstalować to oświetlenie, dzięki któremu będzie wszystko doskonale widoczne, a do tego atmosfera będzie niejako sporo fajniejsza. A więc warto zapoznać się z poradami zamieszczonymi w tym artykule, aby nareszcie wiedzieć jak poradzić sobie ze światłem.
Czytaj...

Nowoczesne meble do sypialni to właściwy nabytek

Czy sprawdzaliśmy jak prezentują się designerskie meble ogrodowe?
Nie ma znaczenia, czy aranżujemy któreś z pomieszczeń czy może jesteśmy na etapie obmyślania kształtu naszego ogrodu, wciąż musimy zatroszczyć się o to, by wszystko fantastycznie się ze sobą uzupełniało, a do tego wszystkiego, by wspaniale także wyglądało. Przez to należy zobaczyć jak prezentują się designerskie meble ogrodowe, ponieważ ich zakup będzie fantastyczną inwestycją.
Czytaj...

Recepta na niewygodny leżak

Wiosna coraz bliżej, a wraz z nią inauguracja sezonu tak lubianych przez nas przyjęć w ogrodzie. Bo chyba nie ma dogodniejszego miejsca na weekendowy odpoczynek i imprezy ze znajomymi oraz rodziną. Spędzanie czasu w ogrodzie sprawia, że odpoczywamy pełną piersią, a grill czy podwieczorek przy słonecznej pogodzie celebrujemy wiele godzin. Podczas gdy dzieciaki bawią się piłką czy grają w gry ogrodowe mamy wreszcie czas, by rozsiąść się wygodnie na leżaku czy w fotelu ogrodowym, poopalać się lub poczytać gazetę albo po prostu podumać.
Czytaj...

Gustowne oświetlenie do biura

Dla niektórych presja faktu, że oświetlenie mieszkania podobnie jak jego wystrój ma nam wystarczyć na lata, jest tak duża, że nie są w stanie podjąć niemalże żadnej decyzji. U niektórych wynika to z faktu, że nie są w stanie zobrazować sobie ukończonego oświetlenia w pokoju, kuchni lub łazience. Z drugiej strony inne osoby w dekorowaniu wnętrz zdecydowanie się realizują i potrafią w myślach zobaczyć oświetlenie kuchenne, łazienkowe i oświetlenie salonu w pełnej krasie.
Czytaj...

Dom jak marzenie

Projekt domu to podstawa, ponieważ bez niego nie można rozpocząć budowy. Powinien on być bardzo dokładnie oraz profesjonalnie zrobiony, albowiem w przeciwnym razie przysporzymy sobie bardzo dużo problemów. Projekty takie można otrzymać już gotowe lub indywidualnie sporządzane przez architekta na potrzeby danego klienta.
Czytaj...