Romantyczny urlop w naszych górach

Czy romantyczny wyjazd we dwójkę musi wieść nas ku Włochom, Francji lub Hiszpanii? Zdecydowana większość z naszych rodaków nie podziela tego przekonania. Sprzeciw wobec powiązania miłości z wycieczkami zagranicznymi wynika przy tym również z charakteryzujących nas problemów materialnych, ale również z przeświadczenia o tym, że Polska potrafi być równie romantyczna.
Czytaj...

Polski crowdfunding

Wielu z was zastanawia się, czym jest pojęcie takie jak crowdfunding. To nic innego jak skuteczna i bardzo kreatywna forma finansowania różnych projektów przez społeczności, które są z nimi w pewien sposób związane. Naśladowca zagranicznego pierwowzoru, polski kickstarter, czerpie ze sprawdzających się tamże schematów i umożliwia także w naszym kraju wyszukanie niezbędnych finansów dla osób z pomysłem. Pomysłowość jest obecnie w najwyższej cenie, jednak z realizacją nośnych projektów najczęściej są problemy.
Czytaj...

Wszystko co chciałabyś przeczytać o finansowania społecznościowego. Krótka charakterystyka

Finansowanie społecznościowe to coraz częstszy sposób na sfinansowanie kreatywnego pomysłu czy nawet start z działalnością. Zasada działania jest nieskomplikowana – należy przedstawić swoją ideę i zaoferować drobne prezenty za pomoc finansową. Jeśli osiągnie się ustalony cel, dostaje się całą zgromadzoną sumę uszczuploną o nieznaczną prowizję. Jeśli pomysł się jednak nie uda, kwoty pieniężne są oddawane wpłacającym. Finansować można dowolną rzecz – nowinki techniczne, albumy fotograficzne, komiksy, kolekcje ubrań lub grę komputerową. Najbardziej istotny jest ciekawy pomysł, który ma za zadanie przypaść do gustu dużej ilości osób.
Czytaj...

Porady prawne – pomysł na przezwyciężenie wielu Twoich problemów

Prawo towarzyszy nam od tysięcy lat. Zważywszy na teorię, zdaniem której jest to zbiór nakazów i zakazów, można nawet powiedzieć, że egzystuje ono w niepisanej wersji nawet od pierwszych lat istnienia ludzkości. Z upływem lat stopniowo ewoluowało, stając się znacznie bardziej trudnym. Obecnie żeby samodzielnie rozstrzygnąć konkretne kazusy, zwykle trzeba posiadać odpowiednią wiedzę w tej materii.

Czytaj...