ABC dla kadrowych

Każdy przedsiębiorca w momencie przyjęcia pierwszej osoby na umowę o pracę, staje się pracodawcą. Chwila ta, jest niezwykle istotna, gdyż jej konsekwencją jest wiele obowiązków jakie nowy pracodawca musi wypełnić. Powszechnie wiadomo, że nieznajomość prawa może nam zaszkodzić, dlatego wiedza dotycząca ogólnych zagadnień które wynikają z Kodeksu Pracy takich jak rozróżnianie płacy netto brutto czy udzielania urlopów pracownikom jest konieczna.
Czytaj...

Certyfikaty bezpieczeństwa, zdrowia i ochrony środowiska

Jednym z terminów z którym można się niejednokrotnie spotkać w ostatnich latach, jest certyfikacja. Łączy się ono ściśle z nadawaniem certyfikatów produktom przez konkretne instytucje. Powszechnie rozpoznawalne skróty nazw instytucji to ISO, GMP oraz TCO. Przyznanie konkretnemu produktowi certyfikatu jest gwarancją jego nieszkodliwości oraz spełniania przez niego określonych wymogów.
Czytaj...

Usługi radcy prawnego

Nierzadko zdarzają się sytuacje, w których przydatna będzie pomoc w kwestiach prawnych. Zawiłości prawa są bowiem większej części ludzi obce i mogą powodować poczucie zagubienia. Oprócz tego prawo jest dyscypliną, ulegającą częstym przemianom i modyfikacjom. Dlatego radcy prawnego. Radca prawny jest osobą, do której trzeba się zwrócić w przypadkach, gdzie konieczna jest porada w kwestiach prawnych. Radca wykonuje usługi kierowane do przedsiębiorstw oraz do osób prywatnych.
Czytaj...

Jak działają odlewnie żeliwa

Odlewnictwo jest odnogą przemysłową produkującą elementy wykorzystywane w wielu innych branżach. Czasem nawet nie wiemy, jak wiele przedmiotów robionych jest właśnie przy użyciu tej techniki. Naturalnie są różne gatunki żeliwa. Dla przykładu żeliwo szare, ciągliwe, białe, sferoidalne. Wymagają odmiennych technik odlewania, różnych umiejętności.
Czytaj...

Doradztwo prawne w stolicy Dolnego Śląska

Momenty trudne mogą się przytrafić każdemu z nas – rozpad małżeństwa, należne świadczenie, wypadek czy testament i sprawa spadkowa to zdarzenia trudne, z którymi bez fachowej porady niełatwo byłoby nam dać sobie radę. Dzięki bogu skok cywilizacyjny oraz lepiej dostępny internet spowodowały, że wiele dziedzin takich jak medycyna czy prawo stały się bardziej popularne. Nie są one już ciężko dostępne ale i znacznie spadła ich cena, w porównaniu do czasów sprzed dziesięciu czy dwudziestu lat kiedy to na prawnika mogli sobie pozwolić tylko lepiej sytuowani.
Czytaj...

Porady prawne w dużym mieście

W przeciwieństwie do niedużych miejscowości, w największych aglomeracjach dużo łatwiej o różne specjalistyczne usługi. Nie chodzi tylko o samą dostępność, ale nawet o normalną cenę. Konkurencyjny rynek powoduje, że te same mechanizmy dotyczą zarówno szewców, lekarzy, jak i radców prawnych. W jaki sposób należy szukać skutecznej porady prawnika?
Czytaj...

Kilka słów o tłumaczeniach (i nie tylko)…

W okresie ogarniającej nas globalizacji, dobra znajomość choć trzech obcych języków wydaje się być fundamentalna. Niefortunnie niewielu spomiędzy nas wystarczająco dobrze posługuje się przynajmniej jednym językiem obcym. Najczęściej używany jest język angielski, ale w zachodniej części kraju, na przykład we Wrocławiu, z uwagi na bliskość niemieckiej granicy w przewadze jest niemiecki. Ponadto dużo polskich obywateli wyemigrowało, lub chce wyjechać za granicę do pracy nie znając wystarczająco dobrze języka, a to stwarza problemy. Przykładowo, nierzadko trzeba coś załatwić, napisać oficjalne pismo, napisać CV. W tego rodzaju sytuacji przydatny jest tłumacz.
Czytaj...

Krakowskie oferty kancelarii prawniczej

Czym kierują się potencjalni klienci kancelarii prawnych w kraju, zanim podejmą decyzję o korzystaniu z usług? Jeżeli chodzi o miejsce takie jak kancelaria prawna Kraków rekomenduje znakomitych specjalistów. Profesjonaliści, dla których prawo jest prawdziwą pasją, z wielką chęcią oraz za małe pieniądze zaproponują swą bezcenną pomoc. Ogromna wiedza oraz duże doświadczenie profesjonalistów z zakresu prawa pozwala na znalezienie w pełni odpowiadającego konsensusu każdemu klientowi.
Czytaj...

Najciekawsza księgarnia prawnicza w sieci. Zapraszamy do sprawdzenia!

Zdefiniowanie prawa sprawia problemy nie tylko prawnikom. Przyjmijmy więc, że ilu prawników – tyle definicji prawa. Jednak prawo musi być spójne i nie pozostawiać niedomówień ani luk umożliwiających jego dowolną interpretację lub omijanie go. Niestety w naszym kraju tworzeniem prawa zajmują się nie prawnicy a politycy, co często skutkuje kiepskim poziomem aktów prawnych. Gdyby politycy chcieli pogłębić swoją wiedzę z zakresu prawa to księgarnia prawnicza jest miejscem, które powinni odwiedzić.
Czytaj...