Co należy wziąć pod uwagę wybierając schody?

Schody są niezbędnym elementem każdego domu. Mogą być „zwykłe”, proste, mogą także zostać dobrane tak, by podkreślały typ i styl wnętrza. Najważniejsze jest jednak to, by były solidne. Muszą być także niezagrażające bezpieczeństwu domowników. Jest to szczególnie istotne, gdy w domu przebywają dzieci. Trzeba w takim przypadku dodatkowo zadbać, by ich bezpieczeństwo nie było narażone na niebezpieczeństwo.
Czytaj...

Jakie schody do domu są najchętniej kupowane?

Budowa domu to nie lada wyzwanie. O ile nasz dom będzie wielopoziomowy, możemy zdecydować się na utrzymaną w konkretnym stylu aranżację klatki schodowej, czyli po prostu zapłacić za schody, balustrady schodowe czy schody wewnętrzne. Wydatek ten i tak jest konieczny, więc nie należy narzekać, ale przygotować się na to, co szykuje nam producent schodów, a nawet niezależni producenci balustrad schodowych.
Czytaj...

Schody to wybór na lata

Kończąc budowę domu stajemy przed faktem dokonania wyboru wielu elementów wystroju wnętrz w tym również schodów. Spełniają one nie tylko funkcję użytkową, ale również są częścią kompozycji wnętrza oraz jego dekoracją. Ich postać zależy nie tylko od naszego dobrego smaku, ale również od tego jak sporo jest przestrzeni na nie.
Czytaj...

Nie obawiaj się współczesnego designu

Współczesny, surowy wystrój wnętrz robi się coraz modniejszy. Już nie tylko w wielkich biurowcach, ale też w naszych własnych mieszkaniach używa się do wykańczania wnętrz materiały takie jak aluminium czy szkło. Nikogo nie dziwią już proste betonowe kolumny we wnętrzach, w szczególności gdy są to lokale typu loft, do których idealnie pasuje tego typu przemysłowy styl wystroju. Również typowe mieszkanie w bloku można całkowicie zmienić korzystając z tego rodzaju rozwiązań.
Czytaj...