Nordic walking a kondycja

W czasach, kiedy dane jest nam niekiedy z konieczności spędzać naprawdę niewiarygodnie dużo czasu w bezruchu, przy pracy siedzącej, nad dokumentami, przed ekranem komputera, robi się coraz bardziej cenna każda postać ruchu, jaką możemy wykonywać. Mało prozdrowotna, jednak nadal wartościowa okazuje się dawka aktywności, której wymaga nawet wysprzątanie domu. Jednak kiedy idzie o zalety zdrowotne, dużo bardziej mądrze poświęcić się innym rodzajom aktywności – prace porządkowe i sprzątanie obciążają krzyż, stawy i w inny sposób dotkliwie zużywają i tak wykończone bezruchem fragmenty naszego ciała.
Czytaj...

Ćwiczenia dla zdrowia

Bieganie czy rower? To pytanie stawia sobie wielu mieszkańców naszego kraju, a odpowiedź jest łatwa – obie te rzeczy! Jak wszyscy wiedzą, ruch dobroczynnie wpływa na zdrowie człowieka. Do wyboru jest sporo rozmaitych aktywności, nie powinno się więc ograniczać do jednego.
Czytaj...

Poćwicz z psem

Dla ludzi wykonujących pracę przy biurku polecany jest odpoczynek w ruchu. Naturalnie sport powinni uprawiać wszyscy, bo to najprostszy sposób na zachowanie wigoru i wysokiej formy. Większości osób jednak niełatwo jest przekonać się do codziennego wysiłku. W lepszej sytuacji są właściciele psów. Zwierzak zmusza do wychodzenia z domu minimum kilka razy na dzień, na co najmniej kwadrans. To już jakiś początek. Każdy moment wysiłku na dworze przyczynia się do polepszenia naszej formy.
Czytaj...