Tatuaże i naklejki na szybę

Kiedyś w wielu kulturach tatuaż mogli sobie zrobić jedynie nieliczni. Zazwyczaj byli to plemienni wojowie. Przyozdabianie ciała tatuażem posiadało znaczenie kultowe. Po pewnym czasie tatuaże robili sobie zwykli ludzie, ale na ogół był on kojarzony z kryminalnym półświatkiem. Z czasem jednak uległo to zmianie. Tatuaże zaczęli wykonywać aktorzy, piosenkarze a nawet dyplomaci.
Czytaj...

Lampy do sufitu przedstawiają różne rozmiary

Lampy do sufitu mogą być zwisające

Nim przejdziemy do zakupu lampy, musimy sprawdzić jaką powierzchnię powinna ona oświetlić, ponieważ jedynie wtenczas będziemy posiadali świadomość, że dostaniemy za jej pomocą właściwą ilość światła. Przez to także lampy do sufitu różnią się między sobą rozmiarem i ilością otworów na żarówki, tak by każdy z nas miał szansę je dobrze dopasować do swoich oczekiwań. Co więcej mogą one być przymocowane na płasko do sufitu oraz wtedy nie będziemy zmuszeni się obawiać, że o nie zawadzimy, albo mogą okazać się wiszące, będąc ozdobą konkretnego pomieszczenia. To na jaką lampę się zadecydujemy będzie zależało jedynie od nas oraz od efektu, który chcemy tu uzyskać.

Czytaj...

Nastrój w ogrodzie dzięki oświetleniu

Dom pod miastem to dla większości ukoronowanie marzeń o wygodnym życiu na wsi. Jednak, aby nasz dom dawał nam radość, warto zadbać również o o teren do niego przylegający. Mowa tu oczywiście o ogrodzie i jego aranżacji, ale równie ważne jest trafne oświetlenie zewnętrzne domu. Poprawnie umieszczone lampy ogrodowe zaznaczają zalety nawet najskromniejszego ogródka, a z okazałego ogrodu trafnie dobrane oświetlenie ogrodowe sprawi że będzie on bajkowy.
Czytaj...

Świetne lampy do kuchni

Niedużo z nas zdaje sobie sprawę, jak znaczące w naszym życiu jest prawidłowe światło. Specyfika naszego ciała powoduje, że zachodzą w nim różne zjawiska w zależności od natężenia i typu blasku. Od dawna naukowcy usiłują zbudować lampy, które tworzą światło analogiczne do blasku naszej dobroczynnej gwiazdy. Naturalne nawet najdroższe lampy sufitowe nie umieją całkowicie zastąpić naturalnego światła.
Czytaj...

Oryginalne plafony do salonu

To, jaki rodzaj oświetlenia zastosowany jest w określonym wnętrzu, jest ogromnie istotne. Na co dzień często nie docenia się roli dobrego oświetlenia. Powinno być ono odmienne dla każdego typie pomieszczenia, a przy tym musi spełniać różne wymagania. Od dobrego światłauzależniona jest wygoda w pracy i siedzenia w określonym pomieszczeniu. Światło ma również duży wpływ na ludzki organizm. Przy niewłaściwym lub zbyt małym świetle narząd wzroku szybko ulega zmęczeniu.
Czytaj...

Lampy nowoczesne

W Polsce ilość słonecznych tygodni jest stosunkowo niewystarczająca. Liczne oraz pochmurne wieczory bardzo źle oddziałują na nasz nastrój więc dlatego potrzebne jest zapewnienie jak największej ilości nawet światła z żarówek dla własnego ciała. Jako, że gros czasu jesteśmy w zamkniętych pomieszczeniach czy to w pracy czy w domu trzeba poświęcić sporo uwagi na odpowiedni wybór oświetlenia w tych punktach by rodzaj światła oraz jego natężenie było jak najlepsze dla nas.
Czytaj...

Coś na temat wystroju wnętrz

W teraźniejszych czasach wiele się mówi o projektach wnętrz, gdzie powstają nawet w tym temacie specjalne programy telewizyjne. Na świecie zauważamy również o wiele więcej projektantów, jacy radzą jak łączyć poszczególne przedmioty, aby nasze wnętrza nie były byle jakie, ale przyjemne i niepowtarzalne.
Czytaj...

Nowoczesne lampy i lampki

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest dobre światło w codzienności. Oczywiście najbardziej korzystne dla człowieka jest naturalne światło. Dużo badań udowodniło, że niedobór promieni słonecznych jest przyczyną zaburzeń chorobowych. Mieszkańcy krajów północnych na przykład regularnie zapadają na depresję.
Czytaj...

Lecz depresję lampami

Depresja sezonowa to ciężki problem, który dotyczy sporej liczby ludzi. natychmiast należy napisać, że rzecz tu o przewlekłej depresji, a nie krótkim zaburzeniu nastroju. Dużo ludzi myli te dwa pojęcia i tą drogą depresja jest błędnie interpretowana. Depresja sezonowa pojawia się w chwili, gdy dostajemy za mało światła słonecznego.
Czytaj...

Meble jako kluczowe wyposażenie salonu.

Grzejniki łazienkowe to naścienne instrumenty określone do nagrzewania łazienek. Są bardzo funkcjonalne, nie tylko ocieplają, lecz dzięki swojej konstrukcji, zezwalają także na powieszenie ręczników. Są koniecznym ekwipunkiem każdej łazienki. Grzejniki łazienkowe, dzięki rozlicznym formom, wyznaczają też ozdobę łazienki. Ich odmienna wielkość zezwoli na instalację w jakiejkolwiek rozmiarów łazience.
Czytaj...

W pełni wyposażone akwarium dla rybek najlepszej jakości

Wnętrze mieszkalne lub firmowe to częstokroć wizytówka jego właściciela. Odzwierciedla ono styl oraz temperament, a też zapatrywania. Dlatego ludzie wkładają sporo wysiłku oraz pracy by stworzyć wnętrza oryginalne i niepowtarzalne. Nadzwyczaj znaczącym fragmentem każdego wnętrza, bez względu od jego stylu są jego akcesoria. To one są przysłowiowa kropką nad i, wykańczają całe dzieło. Muszą one być jednakże bezbłędnie dostrojone do całkowitego temperamentu panującego w danym wnętrzu.
Czytaj...

Niezwykła jakość oświetlenia dla miłośników indywidualizmu

Niepowtarzalny nastrój mieszania obecnie nie jest czymś na co mogą sobie pozwolić zaledwie designerzy. główną rolę odgrywa oświetlenie, które nie musi się już sprowadzać do popularnych na rynku gotowych lamp stojących czy kinkietów. Coraz częściej wykorzystywanym akcesorium jest dioda led, która zwykle łączona jest z różnymi modelami wyświetlaczy w urządzeniach elektronicznych, mimo że nie jest to jej jedyne zastosowanie.
Czytaj...

Który obiektyw sigma kupić?

W minionych latach ogromnie duży skok poczyniła technologia w dziedzinie fotografii. Optyka nie zmieniła się znacznie od dość dawna, obiektywy nadal mają swoje możliwości i wady, szkieł nadal są dziesiątki gatunków i nie da się wyprodukować do poważnych celów uniwersalnego obiektywu, doskonałego w każdych warunkach, ale elektronika, czułość i złożoność matryc, oprogramowanie i osiągi dowolnego sprzętu foto – tu odbył się trwały przełom, jaki zepchnął do lamusa pierwsze aparaty cyfrowe, które zapisywały jedną fotografię na dysk miękki, zajmowało to więcej niż minutę, a o megapikselach nie było w ogóle mowy. Raczej o kilopikselach.
Czytaj...

Reklama zewnętrzna

Przekazy reklamowe, które są skonstruowane w formie obrazków i słów, ludzkość stosuje już od dawna. Kiedy 20. stuleciu naukowcy odkopali zaginione miasto Pompeje, które zostało zakryte przez popioły i rozwalone lawą z wybuchu pobliskiego wulkanu, odkrył tam plakaty promocyjne, przypominające aktualne billboardy.
Czytaj...

Oświetlenie mieszkania lub biura – lampy wiszące,lampy podłogowe, żyrandole

Dla poniektórych presja faktu, że oświetlenie mieszkania podobnie jak jego wystrój ma nam starczyć na lata, jest tak duża, że nie są w stanie podjąć niemalże żadnej decyzji. U niektórych wynika to z faktu, że nie są w stanie wyobrazić ukończonego oświetlenia w pokoju, kuchni lub łazience. Z kolei inne osoby w dekorowaniu wnętrz zdecydowanie się realizują i potrafią w myślach zobaczyć oświetlenie kuchenne, łazienkowe i oświetlenie salonu w pełnej krasie. W jaki sposób uprościć niełatwe zadanie doboru oświetlenia do domu? W jaki sposób czerpać prawdziwą przyjemność kupując lampy do mieszkania lub domu? Czy takie same zasady możemy zastosować, wybierając lampy biurowe?
Czytaj...

Lampy do mieszkania

Wytwórcy wielu przedmiotów sprawili, że przywykliśmy do tego, że trendy ulegają zmianie i od czasu do czasu powinniśmy wymienić naszą garderobę, buty czy okulary. Poza tym postęp w rozwoju techniki powoduje, że jesteśmy zmuszeni do wymiany podstawowego sprzętu elektronicznego nawet co trzy lata. Na tej samej zasadzie pojawiają się i znikają różne trendy w urządzaniu wnętrz, choć częstość tych zmian nie jest może aż tak zauważalna, jak w przypadku garderoby czy butów.
Czytaj...