Ziść swoje marzenia- aranżacja łazienki

Dla każdego z nas łazienka jest ogromnie ważnym miejscem w domu: to w niej rozpoczynamy i kończymy każdy dzień. Tam spłukujemy z siebie trudy dnia codziennego, odprężamy się, przygotowujemy do snu lub ważnego wyjścia. W łazience mamy w końcu czas dla siebie. Z tego to powodu wyjątkowo ważne jest to, żebyśmy wspaniale się w niej czuli, aby jej wygląd jak najbardziej wpasowywał się w nasze preferencje.
Czytaj...

Co należy mieć w łazience retro?

Moda na retro ma również swoje odzwierciedlenie w aranżacji mieszkań. Wytworna łazienka z początku minionego wieku to najlepsze rozwiązanie dla miłośniczek retro. Łazienka i reszta domu muszą z całą pewnością zbudować całość, z tego powodu dobrze skupić się na jednym stylu. Retro to odpowiedni styl i może dać sporo perspektyw, więc warto zdecydować się na słodką łazienkę w stylu lat 50-tych albo na wytworny salon kąpielowy kobiety demonicznej.
Czytaj...

Jak ładnie i praktycznie zrobić łazienkę? Znajdziesz tu rady i wskazówki

Łazienka jest pomieszczeniem, gdzie spędza się dużą część dnia. Dużo czasu zabierają nie tylko rutynowe zadania związane z higieną, ale także odpoczywanie, które w tym pomieszczeniu właśnie bywa niezwykle efektywne. Sporo uzależnione jest jednak od faktu, jak się tę łazienkę zorganizuje. Bywa tak, że posiada się do dyspozycji bardzo ciasną powierzchnię, która nie daje dużego pola do popisu. Tak jest zwłaszcza na blokowiskach, gdzie wnętrza mające być łazienkami praktycznie nigdy nie są duże. W pomieszczeniach tego rodzaju wykorzystuje się różnorodne zabiegi dla uzyskania dodatkowego miejsca. Do takich czynności zalicza się przykładowo przeniesienie pralki z łazienki do kuchni, dzięki czemu otrzymuje się dodatkową przestrzeń. Oprócz tego w lokalach w blokach często istnieje łazienka i ubikacja jako dwa osobne pomieszczenia. Jest to rozwiązanie mało praktyczne i wiele osób dąży do tego, by te dwa pomieszczenia łączyć w jedno.
Czytaj...

Wyposażenie łazienki

Bardzo łatwo jest opisać pozytywne strony wanny. Kąpiele są doskonałym sposobem na relaks. Wanny z hydromasażem to świetne rozwiązanie, aby odpocząć i odetchnąć po całym dniu. Długie kąpiele z świecami, olejkami eterycznymi oraz pianą poprawią nastrój każdej osobie. Dodatkowo posiadanie wanny może bardzo poprawić nawilżenie skóry.
Czytaj...

Armatura łazienkowa

Po okresie PRL zostało Polakom dużo złych spraw. Najgorszą z nich są bez wątpienia owoce architektury socjalistycznej, zaszpecające krajobraz wielu ośrodków miejskich. Bloki peerelowskie gromadzą w sobie tysiące obywateli, którzy klną na wścibskie prusaki, cienkie ściany, tandetne wykończenie oraz na brak miejsca. Brak powierzchni dotyczy zwłaszcza wąskich łazienek w bloku.
Czytaj...