Jak sobie zapewnić zdrowy sen

Odpowiedni sen jest nam bardzo potrzebny do normalnego funkcjonowania. Trzeba poświęcać na tę potrzebną czynność całe 8 godzin. Jednak w naszych czasach nie często nam to wychodzi. Jesteśmy w nieustannym stresie. Rano praca, potem obowiązki domowe i zajmowanie się dziećmi. Zwykle nie starcza nam chwili na własne drobne przyjemności, takie jak czytanie ulubionej książki, czy obejrzenie interesującego filmu, nie wspominając tym bardziej o rozwijaniu swoich zainteresowań. Przeważnie w weekend zamierzamy to nadrobić i wyspać się na cały tydzień. Niestety, to w taki sposób nie działa. Nasz organizm wymaga systematycznego snu, by mógł zebrać siły. Stąd też trzeba dołożyć wszelkich starań, aby chociażby te kilka godzin snu były niezmącone i przyjemne.
Czytaj...

Meblujemy przestrzenny pokój dzienny

Nasz dom to przede wszystkim miejsce naszego wypoczynku. Uwielbiamy po trudnym dniu w pracy powracać do ukochanego domku, gdzie oczekuje na nas grono najbliższych osób. Odnajdujemy w naszych czterech kątach spokój i ciepełko domowego ognia, przy którym tak dobrze jest się wygrzać po pracowitym dniu. Nasz dom to miejsce, gdzie możemy wypocząć oraz nabrać sił na kolejne wyzwania, które stawia nam pod nogi rzeczywistość.
Czytaj...

Lampy w naszym domu

Aranżacja wnętrza to niezwykle ciężka sprawa. Powinniśmy pamiętać o wielu drobiazgach, gdyż pojedynczy, nawet najmniejszy szczegół, posiada duże znaczenie. Nietrudno jest się w tym wszystkim pogubić. Stąd też należy dużo prędzej przygotować się do tej pracy. Najlepiej przemyśleć sobie dokładnie aranżację każdego wnętrza i krok po kroku wcielać w życie wszystkie wytyczne projektu.
Czytaj...

Aranżowanie wnętrz – najmodniejsze tipy

Dziś staramy się, żeby wszystko rzeczywiście fajnie się prezentowało. Tak, więc bardzo istotne jest to, co kupujemy. Jeśli chodzi o ciuchy to możemy je zmieniać, co kilka tygodni, jednak, kiedy mówimy o aranżowaniu wnętrz nie jest to aż tak proste. Z tego powodu też trzeba porządnie się zastanowić przy wyborze jakichkolwiek dodatków do domu. Ale, jeżeli myślimy o urządzaniu wnętrz, to trzeba pomyśleć nie tylko o dodatkach, ale też o doborze odcienia ścian, o doborze mebli i pozostałych istotnych rzeczy.
Czytaj...

Witamy przyjaciół we własnych czterech ścianach

Nasz dom to nie jedynie miejsce, gdzie wypoczywamy po męczącym pracowitym dniu. Jeżeli mamy dużo znajomych może bardzo prosto być miejscem wieczorków towarzyskich. Spotykanie się w centrum, w popularnych kawiarniach, dawno już przestało być modne. Dzisiaj w dobrym guście jest zaprosić znajomych do własnego domu na kawę parzoną po turecku i domowe wypieki. Jest to bardzo pozytywny zwyczaj. Nie tylko umacniamy przyjaźń, ale też dużo na tym oszczędzamy.
Czytaj...

Jak urządzić małą kuchnię?

Pomimo kryzysu ceny nieruchomości nadal pozostają bardzo wysokie, gdy porównamy je do średnich zarobków. Na dodatek, ponieważ kryzys dotknął mocno sektor bankowy, aby dostać kredyt trzeba mieć odpowiednio duże zarobki. W ten sposób koło się zamyka i wiele młodych małżeństw decyduje się na zakup małego mieszkania. Najczęściej są to mieszkania o metrażu około 40 do 50 metrów kwadratowych. Niestety, w tego typu mieszkaniach są bardzo małe kuchnie, gdyż skromny metraż nie pozwala na inne rozwiązanie. Kuchnie rzędu 8-10 metrów kwadratowych to luksus. Można wspomóc się sprytnymi rozwiązaniami, jak choćby kosze cargo. Ale jak urządzić takie maleństwo, by czuć się tam swobodnie i móc wygodnie przyrządzać posiłki?
Czytaj...

Trudności z niewielką kuchnią – jak je rozwiązać

Może się wydawać,że z małym domem nic nie można zrobić. A już tym bardziej, niemożliwością jest zmieszczenie się z rozmaitymi drobiazgami w małej kuchni. Jednakże, zapominamy jak wielką siłę posiada w sobie właściwa organizacja. Jeżeli odkryjemy zasady tej sztuki, zorientujemy się, że także nasza malutka kuchnia posiada wielki potencjał. Wystarczy jedynie dobrze sobie pewne rzeczy rozplanować.
Czytaj...

Jadalnia jak z obrazka

Gdyby zrobić wywiad wśród sąsiadów i wypytać o ulubione pomieszczenie w domu, na pewno wielu postawiłaby na kuchnię. Nie da się ukryć, że dokładnie to miejsce jest swego rodzaju sercem naszego mieszkania. To w kuchni gotujemy posiłki, które następnie z całą rodziną spożywamy przy wspólnym stole. To tu najczęściej dochodzi do burzliwych dyskusji między dorosłym, a pociechą. Także tutaj zazwyczaj panie domu plotkują z przyjaciółkami przy kubku aromatycznej herbaty. Nie wyobrażamy sobie mieszkania bez tego pomieszczenia.
Czytaj...

Trudności z małą częścią kuchenną – jak je rozwiązać

Mogłoby się wydawać,że z niewielkim domem nic nie da się zrobić. A już tym bardziej, niemożliwe jest zmieszczenie się ze wszystkimi drobiazgami w małej kuchni. Tymczasem, nie pamiętamy jak ogromną siłę ma dobra organizacja. Jeśli odkryjemy zasady tej dziedziny, okaże się, że także nasza malutka kuchnia ma wielki potencjał. Trzeba jedynie odpowiednio sobie wszystko ułożyć.
Czytaj...

Dywan to… zdrowie!

Po długim okresie niełaski obserwujemy jak dywany triumfalnie powracają na salony Cichy, miękki Dywanowy Come Back ruszył na całym świecie. Tymczasem wykładziny i panele zdążyły już wyeliminować swojskie trzepaki z naszych podwórek. Podwórka zaś opustoszały dzięki komputerom i manii bezpieczeństwa, które skutecznie wygoniły stąd milusińskich.

Czytaj...

Dodatki w wystroju mieszkania dostosowane do osobowości lokatorów. Doradza planner wnętrz.

Wyposażanie wnętrz może być zawodem dla osób o zacięciu architektonicznym, zmyśle artystycznym i zmyśle dekoratorskim. Osoby, które kupują własne mieszkanie, nie zawsze potrafią lub mają czas myśleć aranżacji wnętrz, co jest zupełnie normalne. Wolą dać profesjonaliście ten – przykry dla nich – obowiązek. Tu z pomocą przyjdą właśnie ci ludzie, którzy wyposażenie wnętrz traktują jako pracę lekką i przyjemną.
Czytaj...