Aranżowanie wnętrz – najmodniejsze tipy

W dzisiejszych czasach chcemy, by wszystko naprawdę fajnie wyglądało. Tak, więc bardzo istotne jest to, co kupujemy. Jeżeli chodzi o ubrania to możemy je zmieniać, co miesiąc, ale, kiedy mówimy o aranżowaniu wnętrz nie jest to już tak łatwe. Dlatego należy porządnie przemyśleć wybór każdego z dodatków do mieszkania. Jednak, jeśli myślimy o aranżowaniu wnętrz, to musimy pomyśleć nie jedynie o dodatkach, ale też o wyborze koloru ścian, o doborze mebli i różnych innych istotnych elementów.
Czytaj...

Witamy przyjaciół we własnych czterech ścianach

Nasze mieszkanie to nie jedynie miejsce, w którym odpoczywamy po długim pracowitym dniu. Jeśli mamy dużo znajomych może bardzo szybko być miejscem wieczorków towarzyskich. Spotykanie się na mieście, w popularnych kawiarniach, jakiś czas temu już wyszło z mody. Teraz w dobrym guście jest zaprosić znajomych do własnego mieszkania na kawę parzoną po turecku i domowe smakołyki. Jest to wyjątkowo dobry zwyczaj. Nie tylko umacniamy przyjaźń, ale też mnóstwo na tym oszczędzamy.
Czytaj...

Dywan to… zdrowie!

Po długim okresie niełaski obserwujemy jak dywany triumfalnie powracają na salony Cichy, miękki Dywanowy Come Back ruszył na całym świecie. Tymczasem wykładziny i panele zdążyły już wyeliminować swojskie trzepaki z naszych podwórek. Podwórka zaś opustoszały dzięki komputerom i manii bezpieczeństwa, które skutecznie wygoniły stąd milusińskich.

Czytaj...

Trudności z małą częścią kuchenną – jak je rozwiązać

Może się wydawać,że z niewielkim mieszkaniem nic nie da się zrobić. A już zwłaszcza, niemożliwe jest zmieszczenie się ze wszystkimi sprzętami w niewielkiej kuchni. Tymczasem, zapominamy jak wielką siłę posiada w sobie właściwa organizacja. Jeżeli odkryjemy tajniki tej sztuki, okaże się, że nawet nasza malutka kuchnia ma wielki potencjał. Wystarczy tylko odpowiednio sobie wszystko rozplanować.
Czytaj...

Jak sobie zapewnić zdrowy sen

Porządny sen jest nam bardzo potrzebny do codziennego funkcjonowania. Musimy przeznaczać na tę potrzebną czynność najlepiej 8 godzin. Jednak w naszych czasach rzadko nam się to udaje. Żyjemy w nieustannym pędzie. Rano do pracy, potem obowiązki w domu i zajmowanie się dziećmi. Zazwyczaj nie starcza nam chwili na prywatne drobne przyjemności, takie jak lektura ciekawej książki, czy obejrzenie najnowszego filmu, nie mówiąc już o rozwijaniu własnych pasji. Zazwyczaj w weekend próbujemy to nadrobić i odpocząć na cały tydzień. Niestety, to w ten sposób nie działa. Nasz organizm domaga się regularnego snu, aby mógł zebrać siły. Stąd też powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby chociażby te parę godzin snu były niezmącone i przyjemne.
Czytaj...

Dodatki w wystroju mieszkania dostosowane do osobowości lokatorów. Doradza planner wnętrz.

Wyposażenie wnętrz może być zawodem dla osób o zacięciu architektonicznym, artystycznym i zmyśle dekoratorskim. Osoby, które właśnie kupiły własne gniazdko, nie zawsze chcą lub mają czas na planowanie aranżacji wnętrz, co jest całkiem zrozumiałe. Wolą dać profesjonaliście ten – męczący dla nich – obowiązek. Tu z pomocą przyjdą właśnie te osoby, którzy wyposażenie wnętrz traktują jako pracę połączoną z przyjemnością.
Czytaj...

Jak urządzić małą kuchnię?

Pomimo kryzysu ceny nieruchomości nadal pozostają bardzo wysokie, gdy porównamy je do średnich zarobków. Na dodatek, ponieważ kryzys dotknął mocno sektor bankowy, aby dostać kredyt trzeba mieć odpowiednio duże zarobki. W ten sposób koło się zamyka i wiele młodych małżeństw decyduje się na zakup małego mieszkania. Najczęściej są to mieszkania o metrażu około 40 do 50 metrów kwadratowych. Niestety, w tego typu mieszkaniach są bardzo małe kuchnie, gdyż skromny metraż nie pozwala na inne rozwiązanie. Kuchnie rzędu 8-10 metrów kwadratowych to luksus. Można wspomóc się sprytnymi rozwiązaniami, jak choćby kosze cargo. Ale jak urządzić takie maleństwo, by czuć się tam swobodnie i móc wygodnie przyrządzać posiłki?
Czytaj...

Meblujemy przestrzenny pokój dzienny

Nasz dom to przede wszystkim miejsce naszego wypoczynku. Lubimy po męczącym dniu w pracy wracać do ukochanego domku, gdzie oczekuje na nas rodzina. Znajdujemy w naszych czterech kątach spokój oraz ciepełko domowego ogniska, przy którym tak dobrze jest się wygrzać po pracowitym dniu. Nasz dom to miejsce, gdzie możemy wypocząć oraz zebrać siły na kolejne zadania, które rzuca nam pod nogi codzienność.
Czytaj...

Trudności z niewielką kuchnią – jak je rozwiązać

Może się wydawać,że z niewielkim domem nic nie można uczynić. A już tym bardziej, niemożliwością jest pomieszczenie się z rozmaitymi akcesoriami w małej kuchni. Jednakże, zapominamy jak dużą siłę posiada w sobie właściwa organizacja. Jeżeli odkryjemy tajemnice tej dziedziny, okaże się, że również nasza malutka kuchnia ma wielkie możliwości. Wystarczy tylko odpowiednio sobie pewne rzeczy rozplanować.
Czytaj...

Lampy w naszym domu

Aranżacja wnętrza to bardzo trudna sprawa. Powinniśmy pamiętać o wielu drobnych sprawach, ponieważ pojedynczy, nawet bardzo niepozorny szczegół, ma ogromne znaczenie. Bardzo łatwo jest się w tym wszystkim pogubić. Stąd też warto dużo wcześniej przygotować się do tego zadania. Najlepiej przemyśleć sobie dokładnie aranżację każdego pomieszczenia i pomału realizować wszelkie punkty planu.
Czytaj...

Jadalnia jak z obrazka

Jeśliby przeprowadzić wywiad wśród znajomych i wypytać o ukochane pomieszczenie w domu, bez wątpienia duża część postawiłaby na kuchnię. Nie ma co kryć, że dokładnie to miejsce jest swego rodzaju sercem naszego domu. To w kuchni robimy posiłki, które później wraz z rodziną jemy przy wspólnym stole. To tu zazwyczaj dochodzi do ważnych rozmów pomiędzy rodzicem, a dzieckiem. Także w kuchni zazwyczaj panie domu spędzają wolne chwile z przyjaciółkami przy kubku świeżo zaparzonej herbaty. Nie wyobrażamy sobie domu bez kuchni.
Czytaj...