Dodatki w wystroju mieszkania dostosowane do osobowości lokatorów. Doradza planner wnętrz.

Wyposażenie wnętrz może być zawodem dla osób o zacięciu architektonicznym, artystycznym i zmyśle dekoratorskim. Osoby, które właśnie kupiły własne gniazdko, nie zawsze chcą lub mają czas na planowanie aranżacji wnętrz, co jest całkiem zrozumiałe. Wolą dać profesjonaliście ten – męczący dla nich – obowiązek. Tu z pomocą przyjdą właśnie te osoby, którzy wyposażenie wnętrz traktują jako pracę połączoną z przyjemnością.
Czytaj...

Jak urządzić małą kuchnię?

Pomimo kryzysu ceny nieruchomości nadal pozostają bardzo wysokie, gdy porównamy je do średnich zarobków. Na dodatek, ponieważ kryzys dotknął mocno sektor bankowy, aby dostać kredyt trzeba mieć odpowiednio duże zarobki. W ten sposób koło się zamyka i wiele młodych małżeństw decyduje się na zakup małego mieszkania. Najczęściej są to mieszkania o metrażu około 40 do 50 metrów kwadratowych. Niestety, w tego typu mieszkaniach są bardzo małe kuchnie, gdyż skromny metraż nie pozwala na inne rozwiązanie. Kuchnie rzędu 8-10 metrów kwadratowych to luksus. Można wspomóc się sprytnymi rozwiązaniami, jak choćby kosze cargo. Ale jak urządzić takie maleństwo, by czuć się tam swobodnie i móc wygodnie przyrządzać posiłki?
Czytaj...

Dywan to… zdrowie!

Po długim okresie niełaski obserwujemy jak dywany triumfalnie powracają na salony Cichy, miękki Dywanowy Come Back ruszył na całym świecie. Tymczasem wykładziny i panele zdążyły już wyeliminować swojskie trzepaki z naszych podwórek. Podwórka zaś opustoszały dzięki komputerom i manii bezpieczeństwa, które skutecznie wygoniły stąd milusińskich.

Czytaj...

Jak sobie zapewnić zdrowy sen

Porządny sen jest nam niezbędny do codziennego funkcjonowania. Musimy przeznaczać na tę istotną czynność najlepiej 8 godzin. Jednak w dzisiejszych czasach nie zawsze nam się to udaje. Jesteśmy w wiecznym stresie. Rano praca, potem obowiązki domowe i zajmowanie się dziećmi. Zazwyczaj nie mamy nawet czasu na prywatne małe przyjemności, takie jak lektura ciekawej książki, czy obejrzenie dobrego filmu, nie wspominając już o pielęgnowaniu swoich pasji. Zazwyczaj w weekend zamierzamy to nadrobić i odpocząć za cały tydzień. Niestety, to w taki sposób nie funkcjonuje. Nasz organizm domaga się regularnego odpoczynku, aby mógł się regenerować. Stąd też powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby chociażby te parę godzin snu były niezmącone i przyjemne.
Czytaj...

Trudności z małą częścią kuchenną – jak je rozwiązać

Mogłoby się wydawać,że z niewielkim mieszkaniem nic nie da się uczynić. A już zwłaszcza, niemożliwością jest zmieszczenie się z rozmaitymi drobiazgami w niewielkiej kuchni. Tymczasem, nie pamiętamy jak ogromną siłę ma właściwa organizacja. Jeżeli poznamy tajemnice tej dziedziny, okaże się, że także nasza malutka kuchnia posiada wielki potencjał. Musimy jedynie dobrze sobie pewne rzeczy ułożyć.
Czytaj...

Witamy przyjaciół we własnych czterech ścianach

Nasz dom to nie jedynie miejsce, gdzie relaksujemy się po długim dniu pracy. Jeżeli mamy wielu przyjaciół może bardzo łatwo zostać miejscem wieczorków towarzyskich. Spotykanie się na mieście, w popularnych klubach, dawno już przestało być modne. Dzisiaj w dobrym guście jest zaprosić przyjaciół do własnego domu na kawę z ekspresu i domowe ciasto. Jest to bardzo dobry zwyczaj. Nie tylko zacieśniamy więzi, ale również sporo możemy na tym zaoszczędzić.
Czytaj...

Meblujemy przestrzenny pokój dzienny

Nasz dom to przede wszystkim miejsce naszego wypoczynku. Lubimy po męczącym dniu w pracy wracać do ukochanego domku, gdzie oczekuje na nas rodzina. Znajdujemy w naszych czterech kątach spokój oraz ciepełko domowego ogniska, przy którym tak dobrze jest się wygrzać po pracowitym dniu. Nasz dom to miejsce, gdzie możemy wypocząć oraz zebrać siły na kolejne zadania, które rzuca nam pod nogi codzienność.
Czytaj...

Trudności z niewielką kuchnią – jak je rozwiązać

Może się wydawać,że z niewielkim domem nic nie można uczynić. A już tym bardziej, niemożliwością jest pomieszczenie się z rozmaitymi akcesoriami w małej kuchni. Jednakże, zapominamy jak dużą siłę posiada w sobie właściwa organizacja. Jeżeli odkryjemy tajemnice tej dziedziny, okaże się, że również nasza malutka kuchnia ma wielkie możliwości. Wystarczy tylko odpowiednio sobie pewne rzeczy rozplanować.
Czytaj...

Aranżowanie wnętrz – najmodniejsze tipy

Obecnie chcemy, żeby wszystko rzeczywiście fajnie wyglądało. Dlatego ważne jest to, co kupujemy. Jeżeli chodzi o ubrania to można je wymienić, co miesiąc, jednak, jeśli mówimy o aranżowaniu wnętrz nie jest to aż tak łatwe. Dlatego należy dobrze przemyśleć wybór każdego z dodatków do domu. Jednak, jeżeli myślimy o urządzaniu wnętrz, to musimy pomyśleć nie jedynie o dodatkach, ale również o kolorze ścian, o doborze mebli i wielu innych ważnych rzeczy.
Czytaj...

Lampy w naszym domu

Aranżacja wnętrza to bardzo trudna sprawa. Powinniśmy pamiętać o wielu drobnych sprawach, ponieważ pojedynczy, nawet bardzo niepozorny szczegół, ma ogromne znaczenie. Bardzo łatwo jest się w tym wszystkim pogubić. Stąd też warto dużo wcześniej przygotować się do tego zadania. Najlepiej przemyśleć sobie dokładnie aranżację każdego pomieszczenia i pomału realizować wszelkie punkty planu.
Czytaj...

Jadalnia jak z obrazka

Jeśliby przeprowadzić wywiad wśród znajomych i wypytać o ukochane pomieszczenie w domu, bez wątpienia duża część postawiłaby na kuchnię. Nie ma co kryć, że dokładnie to miejsce jest swego rodzaju sercem naszego domu. To w kuchni robimy posiłki, które później wraz z rodziną jemy przy wspólnym stole. To tu zazwyczaj dochodzi do ważnych rozmów pomiędzy rodzicem, a dzieckiem. Także w kuchni zazwyczaj panie domu spędzają wolne chwile z przyjaciółkami przy kubku świeżo zaparzonej herbaty. Nie wyobrażamy sobie domu bez kuchni.
Czytaj...