Jak urządzić małą kuchnię?

Pomimo kryzysu ceny nieruchomości nadal pozostają bardzo wysokie, gdy porównamy je do średnich zarobków. Na dodatek, ponieważ kryzys dotknął mocno sektor bankowy, aby dostać kredyt trzeba mieć odpowiednio duże zarobki. W ten sposób koło się zamyka i wiele młodych małżeństw decyduje się na zakup małego mieszkania. Najczęściej są to mieszkania o metrażu około 40 do 50 metrów kwadratowych. Niestety, w tego typu mieszkaniach są bardzo małe kuchnie, gdyż skromny metraż nie pozwala na inne rozwiązanie. Kuchnie rzędu 8-10 metrów kwadratowych to luksus. Można wspomóc się sprytnymi rozwiązaniami, jak choćby kosze cargo. Ale jak urządzić takie maleństwo, by czuć się tam swobodnie i móc wygodnie przyrządzać posiłki?
Czytaj...

Trudności z niewielką kuchnią – jak je rozwiązać

Może się wydawać,że z małym domem nic nie można zrobić. A już tym bardziej, niemożliwością jest zmieszczenie się z rozmaitymi drobiazgami w małej kuchni. Jednakże, zapominamy jak wielką siłę posiada w sobie właściwa organizacja. Jeżeli odkryjemy zasady tej sztuki, zorientujemy się, że także nasza malutka kuchnia posiada wielki potencjał. Wystarczy jedynie dobrze sobie pewne rzeczy rozplanować.
Czytaj...

Lampy w naszym domu

Aranżacja mieszkania to niezwykle ciężka sprawa. Powinniśmy pamiętać o wielu drobiazgach, gdyż pojedynczy, nawet bardzo niepozorny szczegół, posiada ogromne znaczenie. Nietrudno jest się w tym wszystkim pogubić. Dlatego należy o wiele wcześniej przygotować się do tego zadania. Dobrze jest zaplanować sobie dokładnie aranżację każdego pomieszczenia i pomału wykonywać wszystkie punkty projektu.
Czytaj...

Jadalnia jak z obrazka

Gdyby zrobić wywiad wśród sąsiadów i wypytać o ulubione pomieszczenie w domu, na pewno wielu postawiłaby na kuchnię. Nie da się ukryć, że dokładnie to miejsce jest swego rodzaju sercem naszego mieszkania. To w kuchni gotujemy posiłki, które następnie z całą rodziną spożywamy przy wspólnym stole. To tu najczęściej dochodzi do burzliwych dyskusji między dorosłym, a pociechą. Także tutaj zazwyczaj panie domu plotkują z przyjaciółkami przy kubku aromatycznej herbaty. Nie wyobrażamy sobie mieszkania bez tego pomieszczenia.
Czytaj...

Trudności z małą częścią kuchenną – jak je rozwiązać

Mogłoby się wydawać,że z niewielkim domem nic nie da się zrobić. A już tym bardziej, niemożliwe jest zmieszczenie się ze wszystkimi drobiazgami w małej kuchni. Tymczasem, nie pamiętamy jak ogromną siłę ma dobra organizacja. Jeśli odkryjemy zasady tej dziedziny, okaże się, że także nasza malutka kuchnia ma wielki potencjał. Trzeba jedynie odpowiednio sobie wszystko ułożyć.
Czytaj...

Dywan to… zdrowie!

Po długim okresie niełaski obserwujemy jak dywany triumfalnie powracają na salony Cichy, miękki Dywanowy Come Back ruszył na całym świecie. Tymczasem wykładziny i panele zdążyły już wyeliminować swojskie trzepaki z naszych podwórek. Podwórka zaś opustoszały dzięki komputerom i manii bezpieczeństwa, które skutecznie wygoniły stąd milusińskich.

Czytaj...

Meblujemy przestrzenny pokój dzienny

Nasze mieszkanie to głównie miejsce naszego odpoczynku. Lubimy po męczącym dniu w pracy wracać do ukochanego domku, w którym oczekuje na nas grono najbliższych osób. Odnajdujemy w naszym mieszkaniu spokój oraz ciepełko domowego ogniska, przy którym tak miło można się wygrzać po męczącym dniu. Nasze mieszkanie to twierdza, gdzie możemy wypocząć oraz nabrać sił na kolejne zadania, które stawia przed nami rzeczywistość.
Czytaj...

Jak sobie zapewnić zdrowy sen

Porządny sen jest nam bardzo potrzebny do prawidłowego funkcjonowania. Należy poświęcać na tę ważną czynność najlepiej 8 godzin. Jednakże w dzisiejszych czasach nie często nam to wychodzi. Żyjemy w wiecznym pędzie. Najpierw praca, potem obowiązki w domu i zajmowanie się dziećmi. Zazwyczaj nie starcza nam czasu na własne drobne przyjemności, takie jak czytanie ulubionej książki, czy obejrzenie interesującego filmu, nie wspominając tym bardziej o rozwijaniu swoich pasji. Zazwyczaj w wolne dni staramy się to nadrobić i wypocząć za cały tydzień. Niestety, to w ten sposób nie zadziała. Nasze ciało domaga się systematycznego snu, by mógł nabrać sił. Stąd też trzeba dołożyć wszelkich starań, aby chociażby te kilka godzin snu były niezmącone i przyjemne.
Czytaj...

Witamy przyjaciół we własnych czterech ścianach

Nasz dom to nie jedynie miejsce, w którym odpoczywamy po długim dniu pracy. Jeżeli mamy mnóstwo przyjaciół może bardzo szybko być miejscem wieczorków towarzyskich. Umawianie się w centrum, w modnych klubach, dawno już przestało być modne. Dzisiaj w dobrym guście jest zaprosić przyjaciół do swojego mieszkania na kawę z ekspresu i domowe potrawy. Jest to wyjątkowo pozytywny zwyczaj. Nie tylko zacieśniamy przyjaźń, ale także dużo na tym oszczędzamy.
Czytaj...

Dodatki w wystroju mieszkania dostosowane do osobowości lokatorów. Doradza planner wnętrz.

Wyposażanie wnętrz może być zawodem dla osób o zacięciu architektonicznym, zmyśle artystycznym i zmyśle dekoratorskim. Osoby, które kupują własne mieszkanie, nie zawsze potrafią lub mają czas myśleć aranżacji wnętrz, co jest zupełnie normalne. Wolą dać profesjonaliście ten – przykry dla nich – obowiązek. Tu z pomocą przyjdą właśnie ci ludzie, którzy wyposażenie wnętrz traktują jako pracę lekką i przyjemną.
Czytaj...

Aranżowanie wnętrz – najmodniejsze tipy

W dzisiejszych czasach chcemy, żeby wszystko naprawdę ładnie się prezentowało. Tak, więc bardzo istotne jest to, co kupimy. Jeżeli chodzi o ubrania to możemy je wymienić, co miesiąc, jednak, jeżeli mówimy o aranżowaniu wnętrz nie jest to aż tak łatwe. Dlatego należy dobrze się zastanowić przy wyborze jakichkolwiek dodatków do domu. Jednak, jeśli myślimy o urządzaniu wnętrz, to trzeba pomyśleć nie tylko o dodatkach, ale również o kolorze ścian, o wyborze mebli i pozostałych ważnych elementów.
Czytaj...