Świetne lampy do kuchni

Niedużo z nas zdaje sobie sprawę, jak znaczące w naszym życiu jest prawidłowe światło. Specyfika naszego ciała powoduje, że zachodzą w nim różne zjawiska w zależności od natężenia i typu blasku. Od dawna naukowcy usiłują zbudować lampy, które tworzą światło analogiczne do blasku naszej dobroczynnej gwiazdy. Naturalne nawet najdroższe lampy sufitowe nie umieją całkowicie zastąpić naturalnego światła.
Czytaj...

Oświetlenie – waga i typy

Nie wszyscy ludzie zdają sobie sprawę z tego, jak niezwykle ważną rolę odgrywa oświetlenie. Jego typ powinien zostać dobrany do typu pomieszczenia oraz do wykorzystania. Inaczej oświetlona jest sala szkolna, a w inny sposób sala filharmonii. Pomieszczenie może być oświetlone w sposób ogólny oraz miejscowy. Pierwszy sposób charakteryzuje się tym, że wykorzystane jest jedno urządzenie, wykorzystane do oświetlenia całego pomieszczenia. Drugi natomiast używany jest w celu oświetlenia jednego konkretnego punktu. Wymienione dwie metody można również stosować równocześnie. Odpowiedni rodzaj i natężenie światła to czynniki, które posiadają niezwykle wielkie znaczenie dla ludzkiego organizmu. Chodzi w największym stopniu o oczy. Urządzenia świetlne mogą także posiadać funkcję jedynie ozdobną. Przykładem są lampy lawowe, które ostatnio znów wracają do mody. Stosowana w nich barwna parafina tworzy ładne wzory pod wpływem źródła światła.
Czytaj...

Jak wybrać oświetlenie?

Wytwórcy wielu produktów sprawili, że przywykliśmy do tego, że moda się zmienia i co jakiś czas pora wymienić nasze ubrania, buty czy okulary. Również postęp w rozwoju techniki wymusza wymianę większości naszego sprzętu elektronicznego coraz częściej. w podobny sposób przychodzą i odchodzą pewne trendy w wykańczaniu pokoi, choć częstość tych zmian nie jest może równie duża, jak w przypadku garderoby czy okularów. A co w takim razie z postępem technicznym? Czy to oznacza, że nasze żyrandole lub lampy ogrodowe powinniśmy zmieniać tak samo często jak radio? Jak dobrze dobrać lampy do mieszkania?
Czytaj...

Oryginalne lampy do kuchni

Wytwórcy licznych przedmiotów sprawili, że przywykliśmy do tego, że trendy ulegają zmianie i od czasu do czasu należy wymienić nasze ubrania, obuwie czy szaliki. Również postęp w rozwoju techniki powoduje, że jesteśmy zmuszeni do wymiany podstawowego sprzętu elektronicznego coraz częściej. w podobny sposób przychodzą i odchodzą kolejne trendy w dekoracji pokoi, choć częstość tych zmian nie jest może równie duża, jak w przypadku ubrań czy obuwia. A jak ma się częstotliwość tych zmian do rozwoju technologii? Czy to oznacza, że nasze żyrandole lub lampy ogrodowe powinniśmy wymieniać równie regularnie jak radio? Jak dobrze dobrać lampy do mieszkania?
Czytaj...

Lampy – zadbaj o przytulne wnętrze

Właściwe oświetlenie czy to miejsca pracy czy miejsca odpoczynku, to bardzo istotny aspekt. W życiu często nie zwracamy uwagi na rodzaj użytego oświetlenia w pomieszczeniu w którym na przykład pracujemy. Wynika to z niewielkiej świadomości tego w jaki sposób oświetlenie wpływa na nas. Ergonomia w sposób dogłębny przygląda się temu zagadnieniu i określa szczegółowe zasady jak powinny być przygotowane poszczególne pomieszczenia aby zapewnić właściwy komfort pracy. Regulacje dotyczą między innymi rodzaju użytej lampy, stopniu natężenia oświetlenia, kącie padania wiązek światła i innych rzeczy.
Czytaj...